Fotky z divadelních představení

program

aktuality

14.05.2019

Premiéra dramatu ODYSSEA dopadla skvěle a my už plánujeme podzimní sezónu!

kontakt

BODLÁK

Bernacké Ochotnické Divadlo
Bernartice nad Odrou 200,
741 01, Nový Jičín

O nás

naše ochotnické divadlo je typické pro svoje neutuchající nadšení předávat lidem radost a potěšení ze hry. Všichni členové divadla tráví svůj volný čas zkouškami a tvrdou prací nad inscenacemi, i když výsledek není nikdy zaručen. Ale to je právě to vzrušení, když se pomalu zvedá opona a každý člen s napětím čeká na své vystoupení. Ať už je to osvětlovač, který zapíná reflektory, nápověda, která pravidelně sleduje text, nebo herec, který má říct jen jednu větu. Každý má svůj úkol, každý přesně ví, co musí udělat, aby celkový dojem byl strhující a nezapomenutelný…

BODLÁK Bernacké Ochotnické Divadlo navazuje na dlouholetou tradici ochotnického divadla v Bernarticích nad Odrou. Za více než 110 let se ochotnické divadlo dočkalo mnoha změn. V roce 2009 prošlo největší změnou - bylo založeno občanské sdružení BODLÁK Bernacké Ochotnické Divadlo, které poskytuje divadlu vlastní identitu. Od roku 2014 má divadlo právní formu zapsaný spolek. V současné době má spolek celkem 45 členů.

Název vznikl ze začátečních písmen Bernacké Ochotnické Divadlo tj. Lidé A Kultura. Čárka nad písmenem A pak představuje nezbytný „divadelní osten“, který vypichuje chuť a nadšení bernackých ochotníků.

Naším posláním je aktivně podporovat rozvoj kultury v obci a regionu a to prostřednictvím pořádání amatérských divadelních představení a jiných kulturně společenských akcí pro širokou veřejnost.

Naším cílem pro nejbližších pár let je opět začít organizovat divadelní přehlídky, které měly v naší obci dlouholetou tradici a přispívaly tak k všeobecnému zájmu o divadelní umění. Dále bychom chtěli navázat na další tradice jako je třeba pochovávání basy. Zda naše cíle naplníme, záleží do jisté míry i na vás, našich divácích.

Hrát pro dobrého diváka je blaho a rozkoš. Ale získat špatného je čest a sláva.“

Jiří Voskovec