Fotky z divadelních představení

program

Dne 25.11.2018 v 16 hodin odehrajeme reprízu a zároveň derniéru představení Zlatovláska.

aktuality

03.10.2018

Podzim je tady a s ním další divadelní sezóna! A tentokrát to bude opravdu perné, protože připravujeme nové představení s Bodlákem, ale i s Bodláčkem. Takže se máte na co těšit!

kontakt

BODLÁK

Bernacké Ochotnické Divadlo
Bernartice nad Odrou 200,
741 01, Nový Jičín

Aktuální hra

V roce 2016 jsme uvedli nově nastudovanou inscenaci MALOVANÉ NA SKLE.

V prosinci 2015 jsme se poprvé sešli nad naším novým záměrem pokusit se inscenovat hru polských autorů, básníka a dramatika Ernesta Brylla a hudební skladatelky Katarzyny Gärtner s názvem Malované na skle. Příběh legendárního zbojníka Juraje Jánošíka je autory citlivě převeden ve vzácný hudebně-dramatický tvar plný básnické obrazotvornosti a laskavě-humorné stylizace lidového divadla. Nápaditým použitím symbolických postav lidových her, jakými jsou Anděl, Čert a Smrt, se tento muzikál či zpěvohra stal ojedinělým a divácky velmi atraktivním jevištním dílem.

Malované na skle přebásnil podle původní literární předlohy Jaromír Nohavica, který s neobyčejným citem a důvtipem změnil legendárního Juraje Jánošíka (původem z Těrchové) ve fiktivního valašského zbojníka Janíka (kdesi od Těšína). Vzniklo tak svébytné básnické dílo, připomínající lidovou poezii, které má vlastní styl a originální výpovědní hodnotu.

Hlavním motivem, proč jsme se rozhodli pro tento muzikál, je snaha o maximální využití pěveckého (hudebního) potenciálu našeho spolku. Jde o žánr, který v tomto rozsahu zatím nebyl v naší obci v ochotnickém nastudování nikdy uveden, což je pro nás velkou výzvou. Chceme se tak pokusit vytvořit hudebně, pohybově, výtvarně zkrátka divadelně silný „obraz“ o zbojnické legendě Janíkovi.

Pokud chcete vědět, jak se nám to povedlo, přijďte se podívat na naše představení :)